Recenzja: Oddam Ci słońce- Jandy NelsonKrótkie nawiązanie do fabuły: JUDE-  pełna energii buntowniczka zabiegająca o uwagę matki. Samotna i skrycie romantyczna. Podjęła wiele złych decyzji, których skutki musi ponieść. Kiedyś brat bliźniak był jej najlepszym przyjacielem...
NOAH-  jest nieśmiały i delikatny. Skonfliktowany z ojcem, silnie związany z matką. Zakochany w sztuce. Marzy o tym, żeby zostać artystą. Jednak staje się kimś, kim nigdy nie chciał być. 
Liczba stron: 371
Grubość grzbietu: 2,4cm
Moja ocena: 9/10

Jandy Nelson po raz kolejny pokazała, na co ją stać. Wymyśliła historię zapierająca dech w piersiach, przy czym opisała ją w tak cudowny sposób..  Przyznam, że na początku nie byłam zachwycona tą pozycją, byłam pewna, że się na niej zawiodę. Myliłam się. W tej książce znajdziecie nie tylko zabawne momenty ale również takie, które chwytają za serce..

cóż, czasem dobrzy ludzie podejmują złe decyzje."

Ta pozycja idealnie odzwierciedla życie codzienne, nasze życie. Mówi o tym jak trudno zmierzyć się z prawdą, wszyscy borykamy się z tajemnicami, każdy na swój sposób. O poczuciu winy, które zmusza nas do popełniania błędów, o tym jak trudno jest się poddać przed strachem, przed nieznanym ale przede wszystkim o tym jak źle jest żyć w kłamstwie bo najważniejsze to żyć w zgodzie z własnym sercem. Książka niesie za sobą wiele wartości. Polecam ją każdemu!

Nasze prawdziwe osobowości są głęboko ukryte w tych fałszywych."

Podsumowując: Oddam Ci słońce to świetna młodzieżówka nie tylko dla młodzieży ale również dla dorosłych, porusza tematy każdemu znane bo każdy z nas na co dzień boryka się z kłamstwami czy tajemnicami. Uświadamia nas, jak łatwo zgubić się w świecie pełnym oszustw. 

Udostępnij ten post

1 komentarz :

  1. Bardzo, bardzo lubię tę książkę - jest jedną z moich top 2015.
    Autorka nie pisze. tylko maluje słowem, przez co jeszcze przyjemniej czytać "Oddam ci słońce". A historia jest tak poruszająca, że nie da się przy niej nie płakać.

    OdpowiedzUsuń

need-read.blogspot.com © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka